Об'єднання мерів: партія «Наш край» може пройти в Київраду — Кочетков

  • 26 серпня 2015 12:25
  • 0
    183
  • Версія для друку
  •  
Об'єднання мерів: партія «Наш край» може пройти в Київраду — Кочетков

Мери декількох міст Київської області вирішили об'єднатися в партію, щоб разом піти на місцеві вибори. На думку політтехнолога Олександра Кочеткова, шанси у нової партії непогані, але за умови, що вони зможуть продемонструвати результати спільної роботи.

Мери 10 міст Київської області заявили про об'єднання. Вони вирішили йти на місцеві вибори від партії «Наш край». Мова йде про градоначальників Борисполя, Яготина, Броварів, Боярки, Фастова, Березані, Обухова, Бучі та Славутича. За словами мера Боярки Тараса Добрівського, у міських голів на місцевих виборах «з'явився шанс створити власну партію мерів, непідконтрольну партійним «монстрам».

З якою метою вирішили об'єднається мери міст Київської області, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів політтехнолог Олександр Кочетков.

Чому в списку немає прізвища Кличка? І що це взагалі за ідея така — об'єднання мерів міст?

— Почнемо з Кличка. Справа в тому, що Віталій по життю у нас мер-спортсмен, і в цій ситуації він перебуває в якійсь окремій лізі. Його оточення постарається, щоб він залишився на цій посаді, яка повністю знищує його політичний потенціал і повністю перекриває йому якесь майбутнє в політиці. Але, тим не менш, оточення буде його тримати. Є домовленість між партією Порошенка «Солідарність» і партією УДАР про взаємодію в єдиному списку, і це має допомогти меру Кличко залишитися на цій посаді. Хоча, знаючи про стосунки між Порошенком і Кличком, швидше за все, буде формальна підтримка з боку «Солідарності», але реальної підтримки там не буде. Але він грає свою і тільки свою гру.

Що стосується об'єднання мерів міст. По-перше, це об'єднання далеко не перше. Приблизно ті ж керівники міст об'єднувалися свого часу, в 2004 році, наприклад, борючись з тодішнім губернатором, який їх притискав, позбавляв права на самоврядування. Вони всі об'єдналися і єдиним списком домоглися свого. Потім вони боролися проти нового губернатора, котрий прийшов уже від Ющенка... Тобто, така традиція об'єднання мерів міст у Київській області існує. Другий момент — це нова технологія, спроба піти від штампів, мовляв, ось у нас є великі важковаговики — там «Опозиційний блок», тут партія президента, і всі намагаються виділитися. А ось ми — практичні люди, ми вирішуємо практичні питання для населення, і воно нас за це має підтримати. Якщо ті люди, які об'єдналися, зуміють продемонструвати якісь результати спільної роботи, тоді шанси є, але тільки в Київській області. Далі все складно. «Наш край» — партія віртуальна, яка існує чисто на папері, і наповнити її змістом дуже складно. Але якщо вони зуміють підкріпити слова справами, то шанси пройти в Київраду у них є.

Чи можна це назвати використанням адмінресурсу? Вони адже все-таки мери своїх міст...

— Тут надзвичайно тонка грань, і відокремити правильне від неправильного в цьому випадку надзвичайно складно. Наприклад, мер Кличко понаставив по Києву свої громадські приймальні, на яких написано «мер Кличко», і розставив він їх там, де вважає за потрібне, оскільки мер дає дозвіл на установку всіх цих малих архітектурних форм і наметів. Це адмінресурс? А партія президента — це адмінресурс? Тобто виходить, на жаль, що у нас скрізь адмінресурс.

Джерело: Голос столиці

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)